close
تبلیغات در اینترنت
معرفی بهترین رفتارهای غذایی مناسب و مفید
loading...

axbz

مفیدستان: معرفی بهترین رفتارهای غذایی مناسب و مفید این رفتارهای غذایی هستند که در چاق و شدن و سوء هاضمه انسان ها تاثیرگذار هستند. برای درمان کردن بسیاری از مشکلات گوارشی باید ابتدا عادت ها را اصلاح نمود. اراده ضعیف عامل اصلی پرخوری و در نتیجه اضافه وزن است. اگر اراده کنید می توانید از شر چاقی و اضافه وزن خلاص شوید.   برخی افراد بدون اینکه متوجه باشند، عادات غذایی بدی دارند، عاداتی مانند نخوردن صبحانه، خوردن تنقلات هنگام تماشای تلویزیون و …؛ این عادات که کم اهمیت به نظر می رسند، می توانند عامل اصلی…

معرفی بهترین رفتارهای غذایی مناسب و مفید

نویسنده وبلاگ بازدید : 19 یکشنبه 03 بهمن 1395 زمان : 11:57 نظرات ()مفیدستان:

معرفی بهترین رفتارهای غذایی مناسب و مفید

معرفی بهترین رفتارهای غذایی مناسب و مفید

این رفتارهای غذایی هستند که در چاق و شدن و سوء هاضمه انسان ها تاثیرگذار هستند. برای درمان کردن بسیاری از مشکلات گوارشی باید ابتدا عادت ها را اصلاح نمود. اراده ضعیف عامل اصلی پرخوری و در نتیجه اضافه وزن است. اگر اراده کنید می توانید از شر چاقی و اضافه وزن خلاص شوید.

 

برخی افراد بدون اینکه متوجه باشند، عادات غذایی بدی دارند، عاداتی مانند نخوردن صبحانه، خوردن تنقلات هنگام تماشای تلویزیون و …؛ این عادات که کم اهمیت به نظر می رسند، می توانند عامل اصلی اضافه وزن در افراد باشند.در این نوشتار به برخی عادات غذایی اشتباه و شیوه مقابله با آن ها اشاره خواهیم کرد

 

غذا خوردن در ظروف بزرگ

علاقمندان به سینما که پاپ کورن هایی در بسته بندی های بزرگ را هنگام تماشای فیلم می خوردند، ۴۵ درصد بیشتر از افرادی که پاپ کورن هایی با بسته بندی کوچک -محتوی همان مقدار پاپ کورن- می خورند، عادت به زیاد خوردن پیدا کرده اند.

 

راه حل:

در ظروف کوچک غذا بخورید. بشقاب بزرگ شام خود را با ظرف سالاد عوض کنید. هرگز مستقیماً در ظروف بسته بندی شده غذا نخورید.

 

مراجعه به یخچال در نیمه های شب

رسم غذا خوردن در شب، ایده ی خوبی برای کم کردن وزن نیست. نتایج آزمایشات انجام شده روی حیوانات، اشتباه بودن این عقیده را اثبات می کند. طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه Northwestern، موش هایی که به جای خوابیدن، بیشتر وقت خود را به خوردن غذاهای چرب می گذراندند، در مقایسه با سایر موش ها، به صورت قابل توجهی دچار افزایش وزن می شدند.

 

راه حل:

با خود تمرین کنید و به خود بقبولانید که پس از خوردن شام، ورود به آشپزخانه تا فردا صبح ممنوع است. سپس با خیال راحت مسواک زده و به رختخواب بروید. در صورتی که در نیمه های شب گرسنه شدید، ۱۰ دقیقه صبر کنید. اگر واقعا گرسنه بودید می توانید یک برش میوه بخورید.

 

خوردن میان وعده های پر کالری

بسیاری از افراد به خوردن تنقلات پر کالری، بین وعده های غذایی خود عادت دارند. طبق مطالعات انجام شده در دانشگاه کارولینای شمالی، کودکان و بزرگسالان، خود را با خوردن چیپس های شور، نوشابه، شیرینی و شکلات سرگرم می کنند و با خوردن اینگونه تنقلات، دچار اضافه وزن خواهند شد.

 

راه حل:

خود را به خوردن ‌میان وعده های سالم مانند میوه، ماست، بادام، هویج و … عادت دهید.

 

نخوردن صبحانه

با اینکه همه ما می دانیم صبحانه مهمترین وعده غذایی است، اما با بهانه های مختلفی مانند نداشتن وقت کافی، از خوردن آن طفره می رویم. باید به این نکته اشاره کرد که صبحانه بیشترین مقدار انرژی مورد نیاز بدن در کل روز را تامین می کند. بدون این انرژی شما به زیاد خوردن در وعده های بعدی می پردازید. یک مطالعه جدید در چین نشان داده است که دانش آموزانی که صبحانه نمی خورند وزن بیشتری ‌نسبت به دانش آموزان دیگر داشته اند.

 

راه حل:‌

از خوردن صبحانه غافل نشوید. اگر وقت کافی برای خوردن صبحانه ندارید،‌ برش های میوه، غلات و اسموتیها را امتحان کنید.

 

خوردن هیجانی

بطور مثال شما روز کاری بدی داشته اید، هنگامیکه به خانه می رسید در یخچال را باز کرده و هر چه می بینید می خورید. مطالعات انجام شده نشان می دهند که احساسات، چه مثبت و چه منفی باعث می شوند افراد زیادتر از آنچه باید می خورند.

 

راه حل:‌

پس از یک روز استرس آور کاری، بجای باز کردن در یخچال، هر فعالیتی که شما را دور از آشپزخانه نگه می دارد انجام دهید. فعالیتهایی مانند پیاده روی یا تماس گرفتن با یکی از دوستان نزدیک.

 

تند غذا خوردن

هنگامی که غذا با سرعت خورده شود، مغز فرصت کافی برای ارتباط با شکم را نخواهد داشت. به عبارتی دیگر مغز پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پس از شروع به غذا خوردن، سیگنالی مبنی بر سیر شدن را به معده مخابره می کند. پس هنگامیکه وعده غذایی در ۱۰ دقیقه خورده شود شما احساس می کنید که هنوز گرسنه اید

 

و بیشتر از حد معمول غذا میل می کنید. در یک مطالعه بر روی ۳۲۰۰ مرد و زن، پژوهشگران ژاپنی دریافتند تند خوردن غذا با اضافه وزن رابطه مستقیمی دارد.

 

راه حل:

برای آرام خوردن غذا، محتویات بشقاب خود را به بخش های کوچک تقسیم کنید و هر قسمت را با آرامش بخورید. خوب جویدن را فراموش نکنید. همچنین نوشیدن آب بین غذا، به کم کردن سرعت خوردن و زودتر سیر شدن کمک بسیاری می کند.

 

کمبود خواب

کمبود خواب زحمات شما برای کاهش وزن را به باد خواهد داد! طبق تجزیه و تحلیل های انجام شده توسط محققان در توکیو، زنان و مردانی که در طول شبانه روز ۵ ساعت و یا کمتر می خوابند، نسبت به افرادی که ۷ ساعت و یا بیشتر می خوابند، چاقتر هستند.

 

راه حل:

ساعت مشخصی را برای خوابیدن و بیدار شدن خود در نظر بگیرید. اتاق خواب خود را تاریک و راحت نگه دارید. حداقل یک ساعت قبل از خواب، تلویزیون تماشا نکنید و با کامپیوتر کار نکنید.

 

خوردن تنقلات هنگام بازی و کار با رایانه

اگرشما مشغول تماشای تلویزیون، کار با کامپیوتر و یا بازی با بازی های ویدیویی هستید، تنها نگرانی شما تهیه تنقلات خواهد بود. نوجوانانی که تنها یک ساعت بازی می کنند، بقیه روز را بیشتر غذا می خورند. دلیل مشخصی در رابطه با مصرف بیشتر تنقلات از جانب نوجوانان در هنگام بازی یافت نشده؛‌ اما محققان بر این باورند که تشابهی در بیشتر غذا خوردن بزرگسالان در هنگام کار با کامپیوتر و بازی های ویدیویی توسط نوجوانان وجود دارد.

 

راه حل:

هنگام کار با کامپیوتر زمانی را به استراحت اختصاص دهید، بطور مثال هر ۱۵ الی ۳۰ دقیقه از پای کامپیوتر بلند شوید و در اطراف اتاق و یا محیط کار خود قدم بزنید.

 

خوردن تنقلات

تنقلات علاوه بر اینکه برای بدن خاصیتی ندارند بلکه ضررهای باورنکردنی در پی خواهند داشت. مطالعات انجام شده بر روی موش های آزمایشگاهی حاکی از این است که غذاهای حاوی چربی بالا و شکر زیاد، حتی بیشتر از کوکایین و هرویین اعتیاد آور هستند .

 

راه حل:

رعایت اعتدال در مصرف مواد غذایی را فراموش نکنید و خوردن غذاهای چرب و شیرین را به حداقل برسانید .

 

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

معرفی چند مرطوب کننده ی طبیعی و موثر زیباشو …روغن جوانه گندم برای پوست‌های خیلی خشک روغن جوانه گندم برای نرمی پوست‌های خشک و معرفی دو ماسک برای صورت زیباشو دات کامدر این پست به معرفی دو ماسک طبیعی ،یکی تقویتی مناسب صورت و گردن و دیگری روشن کننده مطالب مفید برای مامانای اسفند و فروزدین و …عوامل خونریزی‌های بارداری کدامند؟ تأثیر بلای آلودگی بر خانم‌های باردار و روش برای جدیدترین مطالب تکناز کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به تکناز می باشد استفاده از مطالب سایت تکناز معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنهامقالات علميآموزشيمعرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها رشته حسابداری تغییرات سریع جامعه نی نی سایت راهنمای بارداری و بچه داریراهنمای بارداری و بچه داری مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و تغذیه هوشمند ۱۰حرکت برای لاغری ران و باسن۱۰حرکت برای لاغری ران و باسن آیا شما از قسمت پـشت بدن خود راضی هستید؟ بیشترمـا کـه از چگونه می توان بهترین همسر دنیا شدبهترینهمسربهترین همسر و ویژگی های همسر خوب و چگونه می توان بهترین زن دنیا شدو چگونه می توان اسباب بازی های مناسب کودکان پیش دبستانیاسباب بازی های مناسب برای کودکان پیش دبستانی بازی و اسباب بازی برای کودکان بسیار مهم قبل از بارداری تغذیه و ویتامین های قبل از بارداری …قبلازبارداریویتامین ها و تغذیه مناسب قبل از بارداری برای زن و مرد تغذیه و برنامه غذایی سالم و معرفی چند مرطوب کننده ی طبیعی و موثر زیباشو دات کام روغن جوانه گندم برای پوست‌های خیلی خشک روغن جوانه گندم برای نرمی پوست‌های خشک و پیشگیری مطالب مفید برای مامانای اسفند و فروزدین و صفحه چرا بچه‌ها آروغ ميزنند؟ شيرخواران، هنگام مکيدن شير هواي زيادي ميبلعند و زدن به پشت آنها معرفی دو ماسک برای صورت زیباشو دات کام در این پست به معرفی دو ماسک طبیعی ،یکی تقویتی مناسب صورت و گردن و دیگری روشن کننده پوست می نی نی سایت راهنمای بارداری و بچه داری راهنمای بارداری و بچه داری مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه جدیدترین مطالب تکناز کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به تکناز می باشد استفاده از مطالب سایت تکناز با ذکر معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها … آموزشي معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها رشته حسابداری تغییرات سریع جامعه امروزی عکسهاي داغ داغ طوطی کاسکو معرفی و تاریخچه عروس هلندی پرنده ای با نام علمی بومی استرالیا می باشد در زبان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک اردبیل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک اردبیل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید چمرانمرکز شماره یک چگونه می توان بهترین همسر دنیا شد بهترینهمسر بهترین همسر و ویژگی های همسر خوب و چگونه می توان بهترین زن دنیا شدو چگونه می توان بهترین قبل از بارداری تغذیه و ویتامین های قبل از بارداری برای زن و مرد قبلازبارداری ویتامین ها و تغذیه مناسب قبل از بارداری برای زن و مرد تغذیه و برنامه غذایی سالم و اصولی برای

مطلب معرفی بهترین رفتارهای غذایی مناسب و مفید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی بهترین رفتارهای غذایی مناسب و مفید
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%d9%85%d9%81/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 160
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 42
 • باردید دیروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 42
 • بازدید ماه : 144
 • بازدید سال : 2,716
 • بازدید کلی : 14,319