close
تبلیغات در اینترنت
بهترين بازي‌‌هاي سال ۲۰۱۷ کدامند؟ (۳)
loading...

axbz

مفیدستان: خبرگزاري آريا – وب‌سايت گيم شات – سجاد محمدي‌پور: با سومين شماره از اين سري مقالات با شما کاربران عزيز هستيم تا در فرصت پيش آمده نگاهي بيندازيم بر ۱۰ بازي مورد انتظار ديگر در سال ۲۰۱۷٫ آن‌ طور که به نظر مي‌رسد؛ ليست پيش رو قرار است حسابي قند در دلمان آب کند و چيزي که اکنون درحال مطالعه‌ آن هستيد، تازه بخش کوچکي از تمامي عناوين مورد انتظار سال ۲۰۱۷ را به نمايش مي‌گذارد. پيش‌تر اشاره کرديم که سال ۲۰۱۷ ايام بسيار خوبي را براي هر شاخه از بازيکنان فراهم خواهد کرد؛ چرا که…

بهترين بازي‌‌هاي سال ۲۰۱۷ کدامند؟ (۳)

نویسنده وبلاگ بازدید : 18 شنبه 02 بهمن 1395 زمان : 9:14 نظرات ()مفیدستان:

بهترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (3)


خبرگزاري آريا – وب‌سايت گيم شات – سجاد محمدي‌پور: با سومين شماره از اين سري مقالات با شما کاربران عزيز هستيم تا در فرصت پيش آمده نگاهي بيندازيم بر ۱۰ بازي مورد انتظار ديگر در سال ۲۰۱۷٫ آن‌ طور که به نظر مي‌رسد؛ ليست پيش رو قرار است حسابي قند در دلمان آب کند و چيزي که اکنون درحال مطالعه‌ آن هستيد، تازه بخش کوچکي از تمامي عناوين مورد انتظار سال ۲۰۱۷ را به نمايش مي‌گذارد. پيش‌تر اشاره کرديم که سال ۲۰۱۷ ايام بسيار خوبي را براي هر شاخه از بازيکنان فراهم خواهد کرد؛ چرا که تنوع سبک‌ها و تعداد آثار هنري در سال جاري بسيار زياد است و همين موضوع اهميت بالايي به ماهيت صنعت بازي‌هاي ويدئويي خواهد بخشيد.

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

در واقع اين‌طور بگويم که امسال به مانند سال گذشته عناوين مورد انتظار زيادي را در تقويم ۲۰۱۷ مشاهده مي‌کنيم؛ چه بسا بازي‌هاي مستقل زيادي هم در ليست انتظار قرار دارند. پس اکنون که بازي‌ها درحال خط زدن تقويم براي رسيدن به روز انتشار هستند؛ بياييد مروري داشته باشيم بر تمامي عناوين موردانتظار سال جاري که از قضا براي تجربه کردنشان صبر نداريم. پس بدون آن که به مقدمه شاخه و برگ بدهيم؛ بدون حاشيه مي‌رويم سر اصل مطلب.

توجه: در اين سري مقالات سعي بر آن شده است که تمامي عناوين مورد انتظار، اعم از بازي‌هاي مستقل و بزرگ، ذکر شده و اطلاعات نسبتا جامعي از آن با ساير کاربران به اشتراک گذاشته شود. لذا اگر در بين عناوين حاضر در اين ليست طولاني، نام مورد نظر شما به چشم نخورد، قطعا اين موضوع ماهيت «مورد انتظار بودن» آن بازي را انکار نخواهد کرد.

۲۱- Conan: Exiles

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

Conan: Exiles از آن دسته بازي‌هايي است که در سکوت خبري مراحل توليدش را سپري مي‌کند و به نظر مي‌رسد که استوديوي سازنده (Funcom) هم ميلي براي انتشار اطلاعات بيشتر ندارد. لذا همان‌ طور که مي‌توان پيشبيني کرد؛ تمام آن چيزي که ما از طبيعت Conan: Exiles مي‌دانيم به چند تريلر کوتاه و مختصر خلاصه مي‌شود. با وجود آن که جنبه‌هاي مبارزه‌اي در دنياي Conan: Exiles خودنمايي مي‌کند، اما بايد بگويم که اساس بازي بر پايه ساخت و ساز و البته بقاي بازيکنان استوار است. طبق تريلر‌ها و نمايش‌‌‌‌هاي بازي، ماجرا از جايي آغاز مي‌شود که شما در يک صحراي بزرگ گروه خود را گم مي‌کنيد؛ حال با توجه به امکانات بسيار اندکي که در اختيار داريد، بايد مشغول به ساخت و ساز در محيط اطرافتان شويد.

در واقع بازي Conan: Exiles از يک خاصيت زنجيره‌اي پيروي مي‌کند؛ به اين معني که شما ابتدا بايد به ساخت ابزار و وسايل مختلف بپردازيد، با استفاده از همين وسايل محل زندگي خودتان را ارتقا بخشيده و در نهايت با توجه به امکاناتي که در اختيار داريد، دست به توليد وسايل جنگي براي مقابله با دشمنانتان بزنيد. در مجموع مي‌توان گفت که ماهيت کلي بازي Conan: Exiles را ماجراجويي و بقا تشکيل مي‌دهد؛ اگر چه رگه‌هايي از سبک‌هاي مختلف ديگري هم در آن به چشم مي‌خورد. Conan: Exiles در تاريخ نامشخصي از سال ۲۰۱۷ براي رايانه‌هاي شخصي برنامه ريزي شده است.

۲۲- Gravity Rush 2

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

بدون شک يکي از عناويني که طرفداران بازي‌هاي ژاپني بي‌صبرانه منتظر آن هستند، Gravity Rush 2 خواهد بود که اين روزها با نمايش‌هايش حسابي بازيکنان را شيفته طبيعت خود کرده است. Gravity Rush 2 به مانند نسخه اول، يک اکشن سرعتي به حساب مي‌آيد که اجزاي گيم‌پلي، هسته اصلي بازي را مي‌سازند. بازي از تنوع نسبتا بالايي در اکشن‌هايش بهره‌مند است که همين موضوع دست بازيکنان را براي پيشبرد مراحل باز مي‌گذارد. اين‌بار نيز به مانند نسخه قبلي شاهد حضور کت به عنوان شخصيت اصلي بازي خواهيم بود که قطعا براي طرفداران اين مجموعه خبر خوشحال کننده‌اي است.

علاوه بر پيشرفت‌هايي که در بخش گيم‌پلي حاصل شده، Gravity Rush 2 از لحاظ بصري نيز دچار دگرگوني شده است؛ البته دگرگوني به اين معني نيست که حال و هواي دنياي بازي نسبت به نسخه اول تغيير کرده است، بلکه همان محيط قبلي در تک تک بافت‌هاي گرافيکي‌‌‌‌اش با جزئيات بالاتري به نمايش کشيده شده‌اند. در مجموع بازي Gravity Rush 2 که پيش از اين براي سال ۲۰۱۶ برنامه‌ريزي شده بود، با کمي تاخير به هجدهم ماه ژانويه ۲۰۱۷، مصادف با ۲۹ دي ماه موکول شد. Gravity Rush 2 در انحصار کنسول نسل هشتمي سوني، يعني پلي استيشن ۴ قرار دارد.

۲۳- Halo Wars 2

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

شايد نگاه بسياري از عاشق‌پيشگان فرانچايز تحسين‌ برانگيز Halo در سال ۲۰۱۷ به Halo Wars 2 باشد؛ اگر چه اين بازي قرار نيست به مانند نسخه‌هاي اصلي اين سري باشد، اما از آن جايي که نام Halo را با خود يدک مي‌کشد، بي‌برو برگرد به بازي بزرگي تبديل خواهد شد. در جريان کنفرانس مطبوعاتي E3 2016، مايکروسافت تريلر اين بازي را منتشر کرد تا صحنه نمايش را از اين طريق به خاک و خون بکشد. با وجود آن‌ که سال ۲۰۱۷ براي کمپاني مايکروسافت سال پرباري (حداقل تا به اينجاي کار) به حساب نمي‌آيد، انتظارات بسيار زيادي پشت محدود انحصاري‌هاي اين پلتفرم پنهان شده است.

با اين حال همه ما خوب مي‌دانيم که مايکروسافت معمولا در طراحي سري Halo کارش را خوب بلد است و Halo Wars 2 نيز از اين قاعده مستثنا نخواهد بود؛ اگر چه همان‌طور که مي‌دانيد، گيم‌پلي Halo Wars 2 نسبت به نسخه‌هاي شوتر کاملا متفاوت است. با تمامي اين اوصاف، دارندگان دو پلتفرم ايکس باکس وان و رايانه‌هاي شخصي مي‌توانند اين بازي ارزشمند را در تاريخ ۲۱ فوريه سال ۲۰۱۷، مصادف با سوم اسفندماه تجربه کنند. بايد ديد که آيا Halo Wars 2 مي‌تواند گليمش را از آب بيرون بکشد يا خير؛ به شخصه اميد بسيار زيادي نسبت به آن دارم.

۲۴- MLB The Show 17

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

علاوه بر عناوين ورزشي مطرحي همچون FIFA و PES، هستند بازي‌هايي که جنبه‌هاي ديگر اين دنيا را به نمايش بکشند و همان طور که مي‌بينيد، هر ساله به موفقيت‌هاي زيادي هم دست مي‌يابند. ورزش بيسبال به عنوان يکي از شاخص‌ترين و پرطرفدارترين ورزش‌هاي قاره آمريکا و اروپا محسوب مي‌شود و با توجه به همين موضوع، مي‌توان نتيجه گرفت که MLB The Show 17 تا چه اندازه براي اين دسته از مخاطبين، مورد انتظار تلقي مي‌شود. تصوير «کَن گريفي جونيور»، اين‌بار بر روي قاب بازي نقش بسته است؛ کسي که بيش از دو دهه در ليگ برتر بيسبال آمريکا فعاليت داشت.

با وجود اين که دو بازي PES 2018 و FIFA 2018 از لحاظ محبوبيت در سال ۲۰۱۷ شرايط بهتري دارند، اما همان طور که در سال گذشته ديديد، نبايد قدرت اين دسته از عناوين ورزشي را دست کم گرفت. بازي MLB The Show 17 در تاريخ ۲۸ مارس سال ۲۰۱۷، مصادف با هشتم فروردين ۱۳۹۶ به صورت انحصاري براي کنسول پلي استيشن ۴ منتشر خواهد شد.

۲۵- Vampyr

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

استوديوي «دونت‌ناد» پس از موفقيت‌هاي بازي Life Is Strange طي نمايش از پروژه جديد خود با نام Vampyr رونمايي کرد. با توجه به اين که استوديوي مذکور از جانب بازي Life Is Strange به موفقيت‌هاي زيادي دست يافت، چندان دور از ذهن نبود که در آينده شاهد انتشار بازي‌هاي ديگري از سوي همين استوديو باشيم. لذا زماني که Vampyr به تصوير کشيده شد، انتظار هر چيزي را داشتيم جز اينکه بگويند اين بازي محصول سازندگان Life Is Strange است؛ چرا که طبيعت هيچ يک از آن‌ها شباهتي به يکديگر ندارد. Vampyr يک بازي اکشن نقش‌آفريني است که تقريبا تمامي المان‌هايش با ساخته قبلي اين استوديو تفاوت دارد. Vampyr يادآور دوران سرد و خاکستري شهرهاي لندن است که وقايع پس از جنگ جهاني اول را روايت مي‌کند.

اين اکشن نقش افريني سوم شخص، در دنيايي جريان دارد که مردمانش تحت تاثير بيماري خاصي قرار گرفته‌‌‌‌اند و حالا، شرايط شهر لندن وخيم‌تر از روزهاي گذشته شده است. حال اگر پنداشته‌ايد که Vampyr قرار است يک بازي تاريخي باشد، بايد بگويم که سخت در اشتباهيد؛ شخصيتي که بازيکنان کنترلش را بر عهده مي‌گيرند، يک خون‌آشام است! لذا با همين اتفاق تمامي فرضيه‌هاي موجود به يکديگر گره مي‌خورند تا در نهايت معجون خارق العاده‌اي به اسم Vampyr پديد آيد. اين بازي در تاريخ نا مشخصي از سال ۲۰۱۷ براي کنسول ايکس باکس وان و پلي استيشن ۴ به همراه رايانه‌هاي شخصي عرضه خواهد شد.

۲۶- Nier: Automata

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

سال، سال دوست داران سبک Hack & Slash است. Nier: Automata اگر چه يک بازي اکشن و نقش آفريني است، اما هسته گيم‌پلي آن‌ را مبارزات عميقش تشکيل مي‌دهد. قطعا تا به اين لحظه در ميان اخبار حوزه سرگرمي، بارها و بارها به تصاوير Nier: Automata برخورد کرده‌ايد. عنواني که شايد در نگاه اول چندان جدي گرفته نشود، اما با توجه به ماهيت شرقي‌اش معمولا از سوي مخاطبان شرقي مورد حمايت قرار مي‌گيرد. اين پايان کار نيست؛ چرا که طبيعت Nier: Automata معمولا با علايق بازيکنان جور در مي‌آيد.

با اين حال، Nier: Automata با دريافت رده بندي سني بالاي ۱۸ سال نشان مي‌دهد که يک بازي خشونت‌ آميز بوده و داستان عميقي را روايت مي‌کند. البته درست نيست که از روي تريلرها قضاوت کنيم، اما با اين حال مي‌توان گفت که حداقل در نمايش‌‌‌‌ها، بازي Nier: Automata گيم‌پلي به شدت جذابي را ارائه مي‌کند و با وجود نقش‌آفريني بودن، قطعا طرفداران سبک Hack & Slash نيز از انجام آن لذت مي‌برند. بنا بر اعلام سازندگان اين بازي نقش آفريني و اکشن در ۲۳ فوريه سال ۲۰۱۶ (برابر با پنج‌شنبه، ۵ اسفند ۹۵) عرضه خواهد شد؛ از اين رو با خيالي مطمئن مي‌توانيم خاطر جمع باشيم که هر دو نسخه مربوط به رايانه‌هاي شخصي و پلي استيشن ۴ در يک زمان واحد منتشر مي‌شوند. در پايان لازم به ذکر است که بازي Nier: Automata براي کنسول نسل هشتمي سوني، يعني پلي استيشن ۴ در کنار رايانه‌هاي شخصي عرضه خواهد شد.

۲۷- Persona 5

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

Persona 5 يک بازي نقش‌آفريني شرقي است که در شاخه ساير بازي‌هاي نقش آفريني سال ۲۰۱۷ قرار مي‌گيرد. بازي‌هاي نقش‌آفريني متعددي در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهند شد و از اين رو، Persona 5 براي رقابت با اين دسته از آثار ويدئويي کار بسيار سختي در پيش رو دارد. با وجود پرتعداد بودن عناوين نقش افريني در سال ۲۰۱۷، بازي Persona 5 همچنان از اهميت بالايي برخوردار است. Persona 5 نيز به مانند نسخه‌هاي گذشته حاوي مبارزات نوبتي خواهد بود و اين موضوع اساس گيم‌پلي بازي را تشکيل مي‌دهد. بازي از لحاظ بصري پيشرفت‌هاي قابل ملاحظه‌اي داشته است؛ اين اتفاق به لطف موتور گرافيکي جديدي که براي بازي در نظر گرفته‌اند ممکن شده است.

با اين‌ حال تيم سازنده ادعا کرده‌اند که ماهيت کلي بازي به نسخه‌هاي پيشين آن وابسته بوده و کساني که موفق به تجربه Persona 3 & 4 نشده‌اند، ممکن است که نتوانند به خوبي با کليت بازي ارتباط برقرار کنند. Persona 5 اقتباسي از انيمه‌هاي مطرح ژاپني خواهد بود که اين‌بار رگه‌هاي از دنياي Lupin 3rd نيز در آن به چشم مي‌خورد. Persona 5 در ابتدا براي سال ۲۰۱۵ (!) برنامه‌ريزي شده بود، اما پس از گذشت يک سال سازندگان تاريخ انتشار آن را تا اواخر سال ۲۰۱۶ به تاخير انداختند؛ حال Persona 5 پس از اتمام ۲۰۱۶ براي سال جاري برنامه‌ريزي شده است تا طرفداران بلاخره بتوانند اين نقش آفريني دوست داشتني را تجربه کنند. Persona 5 در تاريخ نامشخصي از سال ۲۰۱۷ براي کنسول پلي استيشن ۴ و رايانه‌هاي شخصي منتشر خواهد شد.

۲۸- Rime

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

يکي از خيره‌ کننده‌ترين و زيبا‌ترين بازي‌هاي مستقل در سال جاري Rime نام دارد. عنواني که در ابتدا براي کنسول نسل هشتمي سوني، يعني پلي استيشن ۴ برنامه ريزي شده بود، اما چندي پيش به صورت رسمي براي ايکس باکس وان، رايانه‌هاي شخصي و نينتندو سوئيچ نيز تاييد شد. کليت دنياي Rime شما را به ياد عناوين خارق‌ العاده‌اي مانند The Witness و Fire Watch مي‌اندازد و طبيعت بازي به همان اندازه خيره کننده است. بازي Rime از سال ۲۰۱۳ با يک تريلر معرفي شد و حال با گذشت چيزي بالغ بر چهار سال، هنوز هم اطلاعات گل‌درشتي از آن به اشتراک گذاشته نشده است.

از آن جايي که کليت بازي شباهت زيادي با دو عنوان The Witness و Fire Watch دارد، بديهي است اگر بگوييم که Rime نيز شما را در دنيايش رها کرده و تنها مي‌گذارد تا خودتان اين ماجراجويي افسانه‌اي را رقم بزنيد. دنياي بازي پر است از معماها و پازل‌هاي کوچک و بزرگ که بعضا فسفرهاي مغزتان را تخليه خواهد کرد. جالب است بدانيد؛ تيم سازنده طي مصاحبه‌اي اعلام کرده‌اند که Rime هيچ گونه پاياني ندارد، اما آغاز بازي يک شگفتي خالص براي بازيکنان قلمداد مي‌شود. سازندگان اعلام کرده‌اند که اگر به دنبال ماجراجويي و گشت و گذار در يک محيط مرموز و افسانه‌اي هستيد، Rime بهترين گزينه‌اي خواهد بود که در سال ۲۰۱۷ تجربه مي‌کنيد؛ اما اگر به دنبال کشتن هيولاها و امورات هاليوودي هستيد، Rime اصلا براي شما نکته جذابي نخواهد داشت. در پايان شايان به ذکر است که بازي Rime در تاريخ نامشخصي از سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد؛ البته وب‌سايت آمازون تاريخ غير رسمي بازي را ۹ مي ۲۰۱۷، مصادف با ۱۹ ارديبهشت سال ۱۳۹۶ به ثبت رسانده است.

۲۹- Nioh

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

جاي خالي بازي‌هاي ميازاکي در سال ۲۰۱۷ به شدت احساس مي‌شود؛ اما اين به آن معني نيست که شما طعم واقعي چالش را نخواهيد چشيد. Nioh با هدفي بزرگ پايش را در جاي پاي ساخته‌هاي ميازاکي گذاشته و با نمايش‌هاي اخيرش حسابي طوفان بپا کرده است. در واقع اين طور بگويم که Nioh را مي‌توان نسخه ارتقا يافته و سرعتي‌تر شده بازي Dark Souls ناميد؛ اگر چه رگه‌هايي از سبک hack & Slash نيز در هسته گيم‌پلي بازي گنجانده شده است. در نمايش‌ها، تعداد بسيار بالاي آيتم‌هاي بازي به شدت خودنمايي مي‌کند. از تک تک سلاح‌ها و انوع مختلفشان گرفته تا لباس و ذره و کلا همه‌چيز بازي به شکل عجيبي تنوع دارد.

اين تنوع يقينا شامل‌حال باس‌فايت‌هاي بازي نيز خواهد شد؛ چرا که در تريلرها تعداد بسياري از باس‌هاي بازي به نمايش درآمدند که واقعا از پا درآوردنشان بزودي تبديل به کابوستان خواهد شد. با اين که اساس گيم‌پلي بازي شباهت‌هاي غير قابل انکاري با ساخته‌هاي ميازاکي دارد، اما اين شباهت شامل حال محيط بازي نخواهد شد. طبيعت Nioh را سرزمين‌هاي عجيب و غريب شرقي تشکيل مي‌دهد؛ حال جالب است بدانيد که شخصيت اصلي بازي به عنوان يک سامورايي توانايي صحبت به زبان چيني را ندارد و در بازي نيز به زبان انگليسي صحبت مي‌کند، در حالي که ساير کاراکترها اين گونه نيستند. با توجه به تمام آن چيزي که در رابطه با Nioh مي‌دانيم، اين بازي به خوبي مي‌تواند حاي خالي ساخته‌هاي ميازاکي را براي طرفداران پر کند. Nioh در تاريخ ۹ فوريه ۲۰۱۷، مصادف با ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ به صورت انحصاري براي پلي استيشن ۴ عرضه خواهد شد.

۳۰- Prey

مورد انتظارترين بازي‌‌هاي سال 2017 کدامند؟ (قسمت سوم)

در نمايشگاه E3 سال ۲۰۱۶ بود که بازي Prey توسط شرکت بتسدا (Bethesda) معرفي شد. عنواني که شايد کسي به اين شکل انتظار آن را نداشت و طرفداران بيشتر منتظر شماره دوم آن بودند. پس از آن بود که بازيکنان شروع به جمع آوري اطلاعات مربوط به بازي Prey کردند تا اين که سازندگان اولين اطلاعات آن را رسما به انتشار رساندند.

عنواني که پيش از اين استوديوي بتسدا توليد آن را تاييد کرده بود، اما چندي بعد طي بيانيه‌اي خبر از لغو شدن آن داده شد؛ تا اينکه در جريان E3 2016 پس از گذشت چندين سال، شاهد رونمايي از اين بازي بوديم. عنواني که سازندگان ادعا مي‌کنند نسخه‌اي متفاوت و ارتقا يافته‌تر از گيم‌پلي Dishonored 2 را به نمايش مي‌گذارد. بازي Prey در تاريخ نا مشخصي از سال ۲۰۱۷ براي کنسول‌هاي نسل هشتمي در کنار رايانه‌هاي شخصي عرضه خواهد شد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

تور آنتالیا، تور استانبول، تور لحظه آخری، تور گوا، …پیش‌بینی‌ تلگراف درباره بازار گردشگری برای سفرهای خارجی پول نقد گِرو نگذاریدافسردگي تشخيص و راه درمان آرشيو …انواع اضطراب ها و ترس ها ۱ اختلال اضطراب فراگیر اگر در تمام مدت روز بدون افسردگي تشخيص و راه درمان آرشيو انجمن انواع اضطراب ها و ترس ها ۱ اختلال اضطراب فراگیر اگر در تمام مدت روز بدون توجه به بهترين بازي هاي سال

مطلب بهترين بازي‌‌هاي سال ۲۰۱۷ کدامند؟ (۳) در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بهترين بازي‌‌هاي سال ۲۰۱۷ کدامند؟ (۳)
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d9%8a%e2%80%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-%da%a9%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%af%d8%9f-3/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 160
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 12
 • باردید دیروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 65
 • بازدید ماه : 220
 • بازدید سال : 220
 • بازدید کلی : 14,830